Vidutiniškai teismo procesas užtrunka apie 2 mėnesius. Aišku visada yra išimtys. Esant sudėtingesnei situacijai teismo procesas gali užtrukti ir kelis metus. Štai pavyzdžiui garsiojoje byloje dėl KASKO draudimo (http://www.delfi.lt/auto/patarimai/precedentas-teismas-prieme-vairuotojams-svarbia-nutarti.d?id=72889558) apie kurią rašė ir Delfi,  teismo procesas prasidėjo 2012 metais ir dar nesibaigė iki šiol. Lietuvos Aukščiausiasis teismas šią bylą grąžino apygardos teismui – o tai reiškia kad pats procesas užtruks apie pusmetį ir išlieka tikimybė, kad byla vėl atkeliaus į Aukščiausiąjį Teismą.

 Kodėl kai kurios bylos tiek ilgai užsitęsia? Išskirčiau keletą faktorių, kurie tai lemia:

1) Bylos sudėtingumas. Kartais iš tiesų labai sunku surinkti įrodymus. Duomenų tenka prašyti iš įvairių institucijų (pvz.: Žemės tarnybos, įvairių registrų). Vidutiniškai kiekvienas paklausimas užtrunka apie 10 dienų (neskubus paklausimas), o jei esate pasiruošę sumokėti šiek tiek daugiau (skubus paklausimas) galima viską spėti ir per vieną dieną.

2) Jūsų pasirinkto teisininkas. Deja, bet Lietuvoje vis dar yra tendencija – imu pinigus ir jūs nesuprantate už ką aš juos imu. Viena iš priežasčių, kodėl pasirinkau teisės studijas, buvo tai, jog mano artimi žmonės nukentėjo nuo blogų teisininkų (juos aš vadinu senosios kartos/sovietiniais teisininkais). Šie teisininkai užuot viską parašę vienu dokumentu ir baigę teismo procesą žaidžia ir rašo keletą dokumentų, už kuriuos ima žymiai didesnius pinigus. Bet noriu pasidžiaugti tuo, kad naujosios kartais teisininkai perima europietiškas tradicijas ir stengiasi taupyti jūsų laiką ir nebežaidžia tokių beprasmiškų žaidimų.

3) Jūsų pačio elgesys bylos nagrinėjimo metu. Kiekvienoje byloje teisėjas yra įpareigotas paklausti ar yra galimybė sudaryti taikos sutartį. Jei bent viena šalis to pageidauja – yra nustatomas terminas derėtis tarpusavyje ir tai pailgina bylos nagrinėjimą.